Головна‎ > ‎Кафедра‎ > ‎

Історія кафедри

Викладання профпатології у медичних вузах СРСР проводилось з 1923 року на кафедрах гігієни праці і тільки окремі теми, такі як пневмоконіози, деякі інтоксикації, інфекційні хвороби та інші, дуже коротко висвітлювались клініцистами в лекціях.

У 1959/1960 навчальному році наказом МОЗ СРСР курс профзахворювань був виділений у самостійний. Викладання повинно було бути організовано на терапевтичних кафедрах медичних інститутів.

Курс професійних хвороб на кафедрі госпітальної терапії № 1 введений в Дніпропетровському медичному інституті з 1960 року, його очолив к. мед.н., доцент Лев Йосипович Рогачевський. З 1967 року асистентами працювали Алла Іванівна Трофименко та Галина Георгіївна Бордзіловська, з 1968 року - Ніна Олексіївна Гусєва.

В травні 1983 року відділення профпатології на базі обласної клінічної лікарні було ліквідовано, курс профпатології перейшов на базу міської лікарні № 1 і увійшов у склад кафедри внутрішніх хвороб № 4, розташованої на цій базі і очолюваної д. мед. н. професором Юрієм Олександровичем Філіповим.

У 1987 році відкрита кафедра гігієни праці та професійних захворювань, яку очолив д. мед. н., професор Станіслав Пилипович Валєвський та став керівником курсу профпатології. Клінічною базою залишилось відділення профпатології міської клінічної лікарні № 1. З 1988 року склад викладачів курсу профпатології: д. мед. н., професор  С. П. Валєвський, доц. А. І. Трофименко, асистенти Д. О. Вередченко, С. В. Собко.

У 1990 році відкривається нова міська багато профільна клінічна лікарня № 4, в якій організовано відділення профпатології на 60 ліжок. Курс профпатології для занять отримав у лікарні нові спеціалізовані навчальні приміщення загальною площею 240 м.

В 1992 році курс професійних захворювань з тим же складом викладачів переведено на кафедру госпітальної терапії № 2, зав. кафедрою – академік АМН України д. мед. н., професор Георгій Вікторович Дзяк. На базі відділення профпатології МБКЛ № 4 створено спеціалізований обласний центр по лікуванню професійних захворювань. В 1994 році на курс прийшла асистент В. В. Родіонова.

В 1996 році Дніпропетровський медичний інститут реорганізовано в Дніпропетровську державну медичну академію, викладання курсу профпатології повернуто на кафедру госпітальної терапії № 1, завідувачем кафедри стала д. мед. н., професор  Валентина Петрівна Гейченко. Викладачі курсу профпатології: д. мед. н., професор  С. П. Валєвський, доцент А. І. Трофименко, доцент С. В. Собко, асистент В. В. Родіонова і асистент І. В. Дерев'янко. В 2005 році курс очолила д. мед. н., професор  В. В. Родіонова. Викладачі – д. мед. н., професор  С. П. Валєвський, доцент С. В. Собко, асистент О. В. Мужчіль.

З 2002 року завідувачем кафедри госпітальної терапії №2 та профпатології став д. мед. н., професор  Курята Олександр Вікторович.

1 вересня 2016 року утворилась окрема кафедра професійних хвороб та клінічної імунології, яку очолює завідувач кафедри, доктор медичних наук, професор Гашинова Катерина Юріївна.

 З вересня 2017 року базою кафедри також стало алергологічне відділення Комунального закладу «Клінічне об’єднання швидкої медичної допомоги» Дніпропетровської обласної Ради, очолюване д. мед. н., професором Дитятковською Євгенією Михайлівною.


Кафедра сьогодні: